21 november arrangerar Farsta Ryttarvänner Pay and jump för ponny och häst. Anmälan är nu öppen!
-
-
Uppdaterad: 03 NOV 2021 21:09
Välkommen till Farsta Ryttarvänners Pay and jump. Detta träningstillfälle är öppet både för utomstående ekipage och för klubbens medlemmar.
Datum och tid
Söndag 21 november, från klockan 14:00.
Fullständigt tidsschema och startlista publiceras torsdag 18 november.
Klasser
60 cm
70 cm
80 cm
90 cm
100 cm
För dig som är ridskoleelev på Farsta Ridskola
Om du som ridskoleelev vill anmäla dig på ridskolehäst måste du först kontakta ridskolan som ska godkänna din anmälan och ditt hästval. Den här gången anmäler du dig bara på en häst, så det är viktigt att du har stämt av med ridskolan att du kan starta den aktuella hästen.
Ridskolans mejl: 
Denna Pay & Jump riktar sig till dig som är elev i hoppgrupp eller som har tävlat på lokalnivå tidigare. Den 11 december kommer nästa tillfälle att få vara med på en klubbhoppning, då är alla klubbens medlemmar välkomna från Märke 2 och uppåt.
Hästhyran tillkommer för dig som vill anmäla dig på ridskolehäst och hyran betalas separat till ridskolan, 250 kronor för junior och 290 för senior.
Anmälan via TDB
Anmälan görs via TDB (Tävlingsdatabasen) och du kan anmäla fram till 17 november kl 18:00. Klicka HÄR
Kostnad
100 kronor/per start för medlemmar. 200 kronor/per start för icke medlemmar. Inbetalning via swish senast onsdag 17 november. Glöm inte att märka din betalning med namn på ryttaren. Betalas till Farsta Ryttarvänner swish nr: 123 3540382
Efter sista ritt
När alla ekipage ridit hjälps funktionärer och elever åt att ställan undan hinder och göra fint på ridskolan.
Vill du vara funktionär?
Alla åldrar är välkomna och ingen förkunskap krävs. Är du intresserad av att hjälpa till? Mejla 
Frågor?
Mejla 